معرفی رمان های نوجوان روز دنیا

برترین رمان های نوجوان روز دنیا را در این وب بیابید

گرو شام گرینج و جام نحس

به نظرم این کتاب از مجموعه هر پاتر هم قشنگتر است.

دیوید الیوت پدر مادری سختگیر و ثروتمند داردونمی تواند خواسته هایشان

را براورده کند .اخراج از مدرسه ی اشرافی که در ان درس می خوانده ،مشکلاتش

را چند برابر می کند .پدر سختگیرش حاضر نیست او را به خاطر اخراج از مدرسه

ببخشد و مادرش نمی داند باید چه کار کند،در چنین شرایطی مدرسه ی شبانه

روزی مرموز به نام گروشام گرینچ اعلام می کند مایل است دیوید را جزو شاگردانش

بپذیرد. این مدرسه که در مدرسه ی دور از دسترس قرار داردو فقط سالی یک بار

پدر مادر ها می توانند با دعوت قبلی به آن بروند، به نظر آقای الیوت که تمایلی به دیدن

دیوید ندارد ،محلی عالی برای اموزش است. برای خود دیوید هم دوری از خانه و

پذیرفته شدن در یک مدرسه (هر مدرسه ی) کاملا مناسب است.اما وقتی دیوید به

مدرسه ی جدید می رود متوجه می شود شبیه هیچ یک از جاهای که دیده یا

شنیده نیست . گروشام گرینچ یک مدرسه ی عادی نیست .در جزیره ای قرار

دارد و فقط نا خدای که شبیه دزدان دریای است به ان رفت و امد دارد . ایگور، نوکر،

راننده،پادو و فراش مدرسه ،موجودی از شکل افتاده و عجیب است که از یک نعش

کش به جای اتوبوس مدرسه استفاده می کند .شاگردان مجبور می شوند نام خود

 را با خون امضا کنند ، معلم فرانسه هر وقت ماه کامل هست نا پدید می شود،

معلم ادبیات انگایسی بیشتر به یک مو میای شباهت دارد و...

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی و یکم فروردین ۱۳۸۵ساعت 19:23  توسط رادمهر  | 

صمد بهرنگی

با توجه به اینکه تا به حال راجع به هیچ نویسنده ایرانیی پست نگذاشته ام در این پست میخواهم راجع به صمد بهرنگی و داستان هایش پست بگذارم.

صمد بهرنگی در دوم تیر ماه ۱۳۱۸ در محله چرنداب تبریز در خانواده ای زحمکش به دنیا آمد.او بی شک یکی از شخصیت های مطرح در ادبیات کودک و نوجوان معاصر است.

صمد معتقد به حل مشکلات جامعه بود و به همین دلیل به سراغ کودکان رفت.او شیوه نقد و بررسی را به داخل قصه ها کشید و شخصیت های آن را از عمیق ترین شخصیت های اجتماع انتخاب می کرد.قصه های او مملو از امید استو در پایان هر قصه همیشه پیروزی متعلق به قهرمان داستان است.صمد در قصه هایش با ساده ترین و دلنشین ترین بیان  واقعیت های  حاکم بر زندگی و اجتماع را تشریح می کند و در جای آن ها راهی برای تغییر محیط خود پیدا کند.قصه های او آن لطافت هنری لازم را دارد که مخاطبان دیگری را بجز کودکان نیز پیدا کند.

سرنجام بهرنگ مرگ مشکوکش در تاریخ ۴۷/۹/۶ بود که در رود ارس بود.

او اثار متعددی از جملهماهی سیاه کوچولو*تلخون*اولدوز و کلاغ ها*کچل کفتر باز*یک هلو هزار هلو*افسانه های آذربایجان و... نام برد.

توجه: کسانی که اثار فانتزی و تخیلی را دوست دارند بهتر است به سراغ قصه های صمد نروند.

 

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم فروردین ۱۳۸۵ساعت 16:24  توسط رادمهر  | 

کوییدیچ در گذر زمان

اگر از طرفداران کتاب های هری پاتر هستید .اگر به کوییدیچ محبوب ترین ورزش دنیای جادوگری علاقه دارید.اگر دوست دارید کتاب های کتابخانه هاگوارتز را بخوانید. به همه شما کتاب کوییدیچ در گذر زمان را پیشنهاد می کنم.

این کتاب چنان تمام جزئیات بازی و تاریخچه کوییدیچ را شرح داده که به جرعت می توانم بگویم پس از مطالعه این کتاب به جای فوتبال بازی کردن با دوستان(اگر پسر هستید)کوییدیچ بازی می کنید..

نویسنده این کتاب کنیل ورتی ویسیپ است که به زیبایی بازی کوییدیچ را از زمان بازی در باتلاق کوییردیچ(زمینه اولیه برای بازی کوییدیچ)تا کوییدیچ امروزی شرح داده.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم فروردین ۱۳۸۵ساعت 18:59  توسط رادمهر  | 

نیکولا کوچولو

این مجموعه پنج جلدی طنز آمیز نوشته گوسینی به تصویر گری سامپه است.شما می تونید با به دست گرفتن این کتاب روز شادی را برای خود به ارمغان بیاورید.

این مجموعه شامل پنج جلد با نامهای:نیکولا کوچولو*زنگ تفریح نیکولا کوچولو*تعتیلات نیکولا کوچولو*دردسر های نیکولا کوچولو و دوستان نیکولا کوچولو است. 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم فروردین ۱۳۸۵ساعت 18:49  توسط رادمهر  | 

رولد دال و کتاب هایش

رولد دال در سال ۱۹۱۶ در ایالت ویلز انگلستان در خانواده نروژی به دنیا آمد.او تحصیلات خود را در انگلستان به پایان رسانید و در شرکت نفتی شل در آفریقا استخدام شد.در جنگ جهانی دوم او که خلبان جنگنده ار.ا.اف بود از ناحیه سر آسیب دید و پس از معالجه شروع به نویسندگی کرددال از موفق ترین و مشهورترین نویسندگان کودکان و نوجوانان است.وی اخیرا نویسنده قرن انگلستان نام گرفته است برخی آثار او عبارتند از :

جیمز و هلوی غول پیکر*چارلی و کارخانه شکلات سازی*چارلی و آسانسور شیشه ای بزرگ*ماجرا های چارلی و آقای ویلی وانکا*آقای روباه شگفت انگیز*نادان ها*غول بزرگ مهربان*جادوگر ها*لاکپشت*دااروی شگفت انگیز جرج*پسر*سفره تک نفره*کشیش نیبلزویک**ماتیلدا**اشعار تهوع آور و تمساح غول پیکر که به گفته خود نویسنده بهترین اثرش برای کودکان است.

رولد دال در سال۱۹۹۰ و در سن ۷۴ سالگی در گذشت.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم فروردین ۱۳۸۵ساعت 18:41  توسط رادمهر  | 

در جستجوی سایه های دلتورا

این مجموعه کتاب چهار جلدی توسط نویسنده مجموعه قبلی اش یعنی امیلی رودا نوشته شده است.

داستان از این قرار است که لیف باردا و جاسمین پس از پس گرفتن سرزمین دلتورا تصمیم بر این دارند که برای برای تصاحب کردن قدرت ارباب سایه ها فلوت پیران را که سبب نابودی ارباب سایه ها می شود و توسط او به سه قسمت مساوی تقسیم شده و به سه منطقه مخوف  فرستاده شده است پیدا کرده وسپس با تکمیل آن و دمیدن در آن ارباب سایه ها را از سحنه روزگار پاک کنند.

آیا آنها موفق خواهند شد؟آیا فلوت پیران قدرت سابق را دارد؟

شما میتونید پس از مطالعه این مجموعه کتاب به این معما ها جواب دهید. 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم فروردین ۱۳۸۵ساعت 14:57  توسط رادمهر  | 

در جستجوی دلتورا

این مجموعه کتاب ۸ جلدی که توسط امیلی رودا نوشته شده است ماجرای سرزمین گسترده و پر قدرتی است که توسط دشمن همیشگی این سرزمین یعنی ارباب سایه ها که در شهر سایه ها زندگی می کند تسخیر شده ( دلیل پیروزی ارباب سایه ها خیانت یکی از نزدیکان شاه دلتورا بود) و کمربند دلتورا(که از سرزمین دفاع میکرد) و دارای هفت گوهر با قدرت جادویی بود توسط هفت پرنده وحشتناک به نام "آق بابا"به هفت منطقه مخوف فرستاده است.

در این مجموعه هشت جلدی "لیف"(شخصیت اصلی این داستان) به همراه دو همراه و البته دوستش باردا وجاسمین سعی بر ا ین دارند که هفت گوهر این کمربند را پیدا کرده و سرزمین دلتورا را از زیر سلطه ارباب سایه ها بیرون بکشند.  

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم فروردین ۱۳۸۵ساعت 14:39  توسط رادمهر  | 

مجموعه کتابهای تالار وحشت

ار.ال.استاین وظیفه ای بسیار حیاتی و مهم بر عهده دارد وظیفه او "سیخ کردن مو بر اندام بچه ها است"و همین امر باعث شده که تا به حال سیصد ملیون نفر شام و ناهار را ول کرده و مشغول خواندن کتاب های او شوند هرچند او توانسته مو را بر اندام خیلی ها سیخ کند ولی نتوانسته با کتاب هایش  مرا بترساند به نظر من کتاب های دارن شان بیشتر مرا ترسیده اند هر چند نتوانسته ام در وبلاگ معرفیشان کنم.

این مجموعه شامل ده کتاب ترسناک است.

عنوان سایت  این مجموعه کتاب   http://talar-e-vahshat.com.  هر چند که من هر چه تلاش کردم نتوانستم به این سایت بروم چون اصلا سایتی با این عنوان پیدا نشد .

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم فروردین ۱۳۸۵ساعت 13:57  توسط رادمهر  | 

توضیح...

۱-من در قسمت پیام مدیر نوشته ام که این وبلاگ توسط سه خوره کتاب به روز می شود و شما میتوانید در آینده ای نزدیک نفر سوم ما را هم در وبلاگ ببنید.

۲-خیلی عذر می خواهم که به جای کنت الاف در پست اول نوشته ام کنت الف ولی چه می شه کرد غلط تایپی بود.

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم فروردین ۱۳۸۵ساعت 19:53  توسط رادمهر  | 

از دارن شان چه می دانید؟

نام حقيقي او Darren O'Shaughnessy است. با اين كه او ايرلندي است اما در دوم جولاي 1972 در بيمارستاني در لندن بدنيا آمد و مدرسه را در 3 سالگي آغاز كرد ، او بسيار "وحشي" (ببخشيد ولي خودش اين را گفته!) بود به همين دليل هيچ مهد كودكي او را قبول نمي كرد! در6 سالگي با خانواده اش به ايرلند مهاجرت كردند. او پس از گذراندن دوره كالج ، دو سال در يك شبكه تلويزيوني به كار پرداخت و پس از آن براي هميشه فقط نوشت. ظهور دارن شان با كتاب " "Ayuamarca آغاز شد كه در سال 1999 به فروش رفت. او در ژانويه 2000 كتابي براي كودكان با نام " Cirque Du Freak " نوشت. او اين كتاب را بيشتر براي سرگرمي نوشت و با دو كتاب ديگر كه براي بزرگ سالان نوشته شده بود ، روانه بازار كرد اما اين كتاب بسيار مورد توجه قرار گرفت خصوصا ، وقتي كه كمپاني وارنر بروز پيشنهاد ساخت اين كتاب را داد. او كه پيش بيني اين فروش را نمي كرد نويسندگي را ادامه داد ولي براي كودكان! در طول 5 سال او11كتاب ديگر اين مجموعه را نوشت. اين كتاب ها در 28 كشور(كه البته صد در صد كشور هايي هم كپي هايي از آن ها را استفاده مي كنند!) و در 20 زبان ترجمه شد و حدود 8.9 ميليون فروش رفت.

وارنر بروز هيچ وقت فيلم هيچ كدام از كتاب ها را نساخت و اجازه ي ساخت فيلم دوباره به دارن شان بازگشت! در سال 2005 دارن شان اجازه ساخت فيلم ها را به كمپاني Universal Studios فروخت. فيلم نامه ي 3 كتاب اول توسط Brian Helgeland (برنده اسكار) در حال نوشتن است تا توسط كارگردان فيلم X-MAN به روي پرده برود.

دارن شان علاقه شديدي به كتاب هاي كميك ، فوتبال ، شنا ، موزيك پاپ و راك و پياده روي دارد. مسافرت به نقاط مختلف جهان و ديدن خواب هايي كه راه هاي جديدي براي خشكاندن خوانندگان در پيش روي دارن قرار مي دهد هم از علاقه هاي اوست. 

دارن شان پس از پايان مجموعه افسانه دارن شان(داستان هایی از سرزمین اشباح) ، مجموعه جديدي را آغاز كرده كه "the demonata" نام دارد و تا كنون دو كتاب از مجموعه ي 11 جلدي اش را با نام lord loss و demon thief نوشته و كتاب سومش درماه جون و با نام slawter روانه بازار خواهد شد.

سايت رسمي دارن شان www.darrenshan.com است . آخرين اخبار كتاب ها ، آشنايي بيشتر با نويسنده ، همچنين دانلود كردن تصاويري از كتاب ها از امكانات اين سايت است.

برای دیدن عکس های دارن شان اداممه مطلب را ببنید:


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم فروردین ۱۳۸۵ساعت 16:4  توسط سینا  | 

معرفی بچه های بدشانس

سه بودلر یتیم بچه هایی مهربان مبتکر و باهوش هستند و البته چندین برابر بدشانس. بدبختی های آنان از زمانی شروع شد که در ساحل دریا خبر وحشتناک از دست رفتن پدر و مادرشان را در آتش سوزی شنیدند و آنطور که من خواندم عامل تمام این بدبختی ها فردی خبیث به نام کنت الف است.

این سه بودلر که به ترتیب ویولت کلاوس و سانی نام دارند انواع بدبختی ها را ازکوچکترین تا بزرگترین تجربه کرده اند.

بودلر بزرگتر(ویولت)عاشق اختراع کردن است و هر وقت که مو هایش را با روبان بالای سرش می بندد شماا میتوانید بدانید که اهرم ها و چرخ دنده های مغزش به کار افتاده.

بودلر وسطی (کلاوس) عاشق تحقیق و مطالعه است (مثل من) و به تازگی توسط شخصیت منفی داستان (کنت الف) و همدست های خبیث اش به لقب کرم کتاب ملقب شده (هر چند که  باقی مانده خاندان بودلر نیز توسط او به لقب توله بودلر ملقب شده بودند.

بودلر ته تغاری(سانی چهار دندان تیز دارد و عاشق گاز گاز کردن چیز های سفت است هرچند که در کتاب ششم(آسانسور قلابی)با دندان هایش از یک چاه آسانسور بالا آمد.

در ایران تنها ۱۱ جلد از این مجموعه دردناک ترجمه شده است هر چند که متاسفانه هنوز به قوت خود باقی است.

  این هم ۱۱ جلد ترجمه شده:

۱-شروع ناگوار**۲-سالن خزندگان**۳-پبجره بزرگ**۴-کارگاه مصیبت بار**۵-مدرسه سختگیر**۶- آسانسور قلابی**۷-دهکده شوم**۸-بیمارستان خطرناک**۹- سیرک مرگبار**۱۰-آبشار یخ زده**۱۱-غار غم انگیز*

نویسنده این مجموعه کتاب وحشتناک لمونی اسنیکت و تصویرگر این مجموعه کتاب وحشتناکبرت هلکوئیست است.

***با این که براساس فهرست بندی فیپا این مجموعه کتاب طنز آمیز آمریکایی نامیده شده اند ولی در بیشتر جاها درد آن بیشتر از  طنز آن است .

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم فروردین ۱۳۸۵ساعت 15:47  توسط رادمهر  |